CZĘSTE PYTANIA

parallax background
1

Kiedy można budować dom w technologii szkieletowej?

Technologia pozwala na przeprowadzenie inwestycji niemalże niezależnie od warunków atmosferycznych. Możliwość budowy przez dowolny z 12 miesięcy, nawet w zimę.

parallax background
2

Jak szybko można postawić taki budynek?

Samą konstrukcję można postawić nawet w 7 dni! Oddanie domu to – zależnie od wybranego projektu – zazwyczaj kwestia kilku tygodni.

parallax background
3

Czy taką konstrukcję można przeprojektować?

Drewniana, szkieletowa konstrukcja, pozwala na łatwą zmianę aranżacji wnętrza i pomieszczeń. Zmian można dokonywać zarówno na etapie budowy, jak i w przyszłości.

parallax background
4

Drewniany dom jest cieplejszy czy zimniejszy od murowanego?

Budynek szkieletowy zbudowany z drewna jest lepszym wyborem pod kątem ekonomicznym i energetycznym. Poprawnie wykonany łatwiej jest ogrzać (gdyż szybciej przyjmuje ciepło), co przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania. Co więcej, „domy pasywne” w zdecydowanej większości buduje się właśnie w technologii szkieletowej.

parallax background
5

Czy drewniany dom jest mniej wytrzymały?

Obraz utrwalony na amerykańskich filmach, gdzie domki rozlatują się jakby były zbudowane z zapałek, to mit. Zdecydowana większość domów w Polsce posiada drewnianą konstrukcję dachu, gdyż dobrze wykonana drewniana konstrukcja wytrzyma dekady.

parallax background
6

​Czy można u was zamówić projekt indywidualny?

Tak, nasz zespół może przygotować indywidualny projekt na specjalne zamówienie.

parallax background
7

Czy możecie dostosować wasz gotowy projekt do moich potrzeb?

Każdy z naszych projektów jest gotowy do wybudowania. Jeśli jednak nie spełnia Twoich potrzeb i oczekiwań w pełni możemy go dostosować indywidualnie. Możemy dostosować rozkład pomieszczeń, ich wielkość, rodzaj elewacji, pokrycia dachowego, stolarki etc.

parallax background
8

Czy mogę zlecić budowę domu w technologii szkieletowej według projektu, który już posiadam?

Tak. Może się jednak okazać, że gotowy projekt spoza naszych zasobów wymagał będzie pewnych przeróbek i dostosowania do stosowanej technologii budowy, co może nieco wydłużyć cały proces inwestycji.

parallax background
9

Czy firma Element House może zbudować dom w dowolnej lokalizacji w Polsce.

Tak. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni lokalizacyjnie. Możemy zbudować Wasz wymarzony dom w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.

parallax background
10

Czy domy Element House budowane są pod klucz, czy też muszę wykonać jakieś prace we własnym zakresie?

Aby postawić dom szkieletowy Element House potrzebne jest zbudowanie tzw. płyty fundamentowej. Możemy to zrobić my, może to również wykonać inwestor według dostarczonego przez nas projektu. Nasze domy oddawane są w stanie deweloperskim i są gotowe do rozpoczęcia prac wykończeniowych.