Czym są domy szkieletowe?

Jeśli myślimy o budowie własnego domu, z pewnością zastanawiają nas różnice pomiędzy domem drewnianym a murowanym. Oczywiste jest, że jedną z największych różnic jest materiał, przeznaczenie, ale zastanówmy się nad tym, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Znaczącą różnicą jest konstrukcja obu budynków. W przypadku murowanych konstrukcję stanowią mury, a w przypadku domów drewnianych – konstrukcje szkieletowe. Spopularyzowane w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych, w końcu trafiły także do Polski, gdzie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Odpowiednio wykonana konstrukcja szkieletowa może sprawić, iż będzie nadawała się do użytku przez sto, a nawet dwieście lat!

Domy szkieletowe mazowieckie

Warszawa obszar pełny blokowisk i miejskiego ścisku. Jest to także miasto, w którym na stałe pracuje ponad milion osób, co czyni z wielu mniejszych mazowieckich miejscowości miasta „sypialnie”. Życie to w ogromnej mierze czas, jaki spędzamy po pracy, dlatego warto zadbać, aby miejsce naszego odpoczynku było wyjątkowe i komfortowe. Świetną alternatywą dla typowego mieszkania w bloku jest domek drewniany, który do 70m2 powierzchni zabudowy możemy wybudować, omijając procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają działki w podwarszawskich miejscowościach i cenią sobie spokój w zaciszu i odosobnieniu.

Nasza firma świadczy usługi na terenie województwa mazowieckiego, jak i na obszarze całej Polski, dzięki czemu możemy pomóc każdemu spełnić marzenie o własnym domu. Pracujemy z wykwalifikowanym zespołem architektów i konstruktorów, którzy są niezbędni przy tworzeniu tego rodzaju budynków. W konstrukcji szkieletowej liczy się precyzja i dbałość o najmniejsze, niezbędne szczegóły takie jak impregnacja drewna, czy idealne odstępy między ścianami budynku. Nieodpowiednie podejście do sprawy może skutkować złym wyborem drewna pod konstrukcję, co może obniżyć nośność danego elementu.

Nowoczesne domy szkieletowe

Historia domów szkieletowych ma swoje korzenie w Ameryce Północnej, gdzie Kanadyjczycy i Amerykanie stawiają je już od setek lat. Razem z upływem czasu i rozwojem gospodarczym i społecznym postępował także rozwój technologiczny, który widoczny był w przemyśle, ale też budownictwie.

Dziś drewniane domy szkieletowe jedynie przypominają swoich pionierów.
Nowoczesne podejście, wiedza i zaplecze technologiczne przyczyniły się do rozwoju domów szkieletowych. Nowoczesne domy szkieletowe, charakteryzują się wysokim standardem, a coraz częściej są wysoko zautomatyzowane. Domu od Element House to połączenie nowoczesnego budownictwa z ekologicznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania każdego dnia i o każdej porze roku.

NASZE PROJEKTY